Szukasz

formy do w Betoniarki

1 ogłoszenie

Betoniarki kupuj w atrakcyjnych cenach nowe i używane betoniarki na Allegro Lokalnie

Betoniarki do zastosowań prywatnych, usługowych i przemysłowych

Betoniarka zastępuje ręczne mieszanie cementu, kruszywa i wody. Urządzenie jest niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebujesz przygotować więcej niż wiadro zaprawy betonowej. Im większe jednorazowe zapotrzebowanie, tym wydajniejszego urządzenia potrzebujesz. Betoniarka jest niezbędna na budowach : przy murowaniu, wylewaniu posadzek i stropów, wznoszeniu żelbetowych ścian i parkanów. Betoniarki o większych pojemnościach pracują na dużych inwestycjach, w firmach kamieniarskich i w zakładach produkujących prefabrykaty betonowe, szamba lub kręgi. Największe urządzenia do mieszania zaprawy pracują w tzw. węzłach betoniarskich. To zestawy urządzeń, wśród których najważniejszym jest duży mieszalnik betonu (betoniarka) o pojemności od kilkuset do kilku tysięcy litrów. Jest wyposażony w kosze zasypowe, które ułatwiają odmierzanie i aplikację kruszywa, cementu i różnego typu dodatków chemicznych.

Betoniarka z zasilaniem jednofazowym, trójfazowym lub spalinowym

Mała betoniarka kielichowa o pojemności do 100–150 litrów zazwyczaj jest wyposażona w silnik jednofazowy. Możesz ją zasilać praktycznie z każdego gniazdka elektrycznego, nawet z domowej instalacji. To bardzo wygodne w przypadku drobnych prac betoniarskich na posesji czy działce rekreacyjnej. Większe betoniarki bębnowe o pojemności kilkuset litrów napędzają niemal wyłącznie silniki trójfazowe. Do ich uruchomienia niezbędna jest tzw. siła, czyli instalacja trójfazowa, która dostarcza prąd o napięciu 400 V (380 V). Dzięki temu możliwa jest wydajna praca betoniarki (silnika) o mocy powyżej 3 kW. Alternatywą dla betoniarek elektrycznych są modele napędzane silnikami wysokoprężnymi. Często są to modele na dużych kołach, przystosowane do łatwego przemieszczania. Zapewniają niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania, co jest bardzo przydatne w czasie robót budowlanych w terenie.

Betoniarki – przegląd najważniejszych cech

Pierwszym kryterium przy wyborze betoniarki jest pojemność. Powinna być dopasowana do zapotrzebowania na masę betonową. Przy wylewaniu posadzek najlepiej móc jednorazowo przygotować kilkaset litrów zaprawy. Natomiast do betonowania słupków ogrodzeniowych wystarczy betoniarka o pojemności kilkudziesięciu litrów. Z pojemnością wiąże się też waga i mobilność betoniarki. Mała betoniarka w większości przypadków ma kółka , które umożliwiają ręczne przemieszczanie. Większe modele można podczepiać do pojazdów lub transportować na lawetach i w przyczepach. Zwróć uwagę na wieniec, czyli ząbkowany pas, który otacza bęben betoniarki. Najtrwalsze są wieńce żeliwne, natomiast najcichsze modele z tworzywa sztucznego. Opinie najsłabszych mają wieńce tłoczone. Przy większych betoniarkach kluczowe znaczenie ma mechanizm przechylania bębna. Może być to koło (mniej wygodne) lub korba (wymaga użycia mniejszej siły).


Popularne w kategorii Firma i usługi:

Podobne wyszukiwania