Budy dla psów

303 ogłoszenia

Ogłoszenia promowane

Ogłoszenia

Buda dla psa dopasowana do wielkości czworonoga

Tradycyjna buda dla psa to drewniana, prostopadłościenna skrzynia z 1-spadowym lub 2-spadowym dachem i otworem wejściowym. Dach musi zabezpieczać przed wodą opadową, a podłoga oddzielać od chłodu i wilgoci przenikającej z ziemi. Bardziej rozbudowane konstrukcje składają się z zadaszonego przedsionka (lub tarasu) oraz części przeznaczonej na legowisko. Taki typ budy pozwala psu schronić się przed deszczem i wiatrem, a jednocześnie obserwować otoczenie. Przy budzie powinno znaleźć się osłonięte miejsce na miskę z wodą lub poidło. Buda dla psa musi mieć wnętrze dopasowane do wielkości czworonoga. Aby obliczyć optymalną wysokość, szerokość i głębokość budy, przemnóż wymiary pupila przez 1,4. Uwzględnij wysokość zwierzęcia (od poduszek łap do końcówek uszu), szerokość obszaru zajmowanego przez zwiniętego w kłębek psa oraz długość (od końca nosa do nasady ogona). Zbyt mała buda powoduje silny dyskomfort, a nawet stwarza ryzyko urazów. Z kolei buda dla dużego psa nie pozwoli ogrzać się małemu czworonogowi.

Buda dla psa – ocieplana lub letnia

Jeśli pies mieszka w budzie tylko w okresie letnim, to zupełnie wystarczająca jest konstrukcja, która chroni przed opadami, wiatrem i słońcem. Jednak w przypadku wykorzystania całorocznego jedynym dobrym wyborem jest buda dla psa ocieplana. Na rynku dostępne są modele z termoizolacją wykonaną ze styropianu (najlepiej XPS) lub wełny mineralnej. O ich skuteczności decyduje grubość warstwy ocieplenia, a także brak mostków termicznych i dobre zabezpieczenie przed wiatrem. Od wewnątrz buda powinna być wykonana z trwałych materiałów, których pies nie niszczy pazurami i nie pogryzie. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na wykonanie podłogi. Po pierwsze powinna być ocieplona przynajmniej tak dobrze, jak ściany i dach. Warto też wybrać model ustawiany na legarach, a nie bezpośrednio na podłożu. Legary umożliwiają cyrkulację powietrza pod podłogą budy, co zapobiega zaleganiu wilgoci i butwieniu drewna. Komfort cieplny psa poprawia wiatrołap (lamelowa zasłona z tworzywa sztucznego) w otworze wejściowym budy.

Buda dla psa – nowoczesna lub tradycyjna

O wartości psiego lokum decydują nie tylko parametry użytkowe, lecz także estetyka. Przed zakupem musisz rozstrzygnąć dylemat: buda dla psa – nowoczesna czy tradycyjna? Psom nie robi to większej różnicy, dlatego możesz wybrać design budy dopasowany do stylu zabudowań na posesji. Tradycja to drewno i dwuspadowy dach kryty gontem bitumicznym lub blachą. Natomiast budy nowoczesne powstają często z laminatów, plastiku i hartowanego szkła. Mogą być zaprojektowane w wybranym stylu architektonicznym. Najczęściej są wyposażone w podnoszony dach, który ułatwia utrzymanie czystości. Coraz częściej producenci oferują też modele z elektrycznym ogrzewaniem. Chroni ono czworonogi przed wyziębieniem nawet w okresie silnych mrozów.

Budy

Trzemeśnia  
(11)
Jeleśnia  
(3)
Starachowice  
(2)
Przemyśl  
(2)
Łuków  
(2)
Szczucin  
(2)
Piekoszów  
(2)
Płoty  
(2)
Mostki  
(1)
Siedliszcze  
(1)
Brynica  
(1)
Grabów nad Prosną  
(1)
Goreń Duży  
(1)
Lgota  
(1)
Popielów  
(1)
Kryspinów  
(1)
Pisarzowice  
(1)
Mikówiec  
(1)
Skwierzyna  
(1)
Uszew  
(1)
Buchowo  
(1)
Opatów  
(1)
Krośnice  
(1)
Wichrów  
(1)
Bochnia  
(1)
Guzice  
(1)
Racibórz  
(1)
Dubeninki  
(1)
Zbylczyce  
(1)
Gołotczyzna  
(1)
Jakuszowa  
(1)
Wiele  
(1)
Stare Opole  
(1)
Radocza  
(1)
Rymanów  
(1)
Kruki  
(1)
Dęborzyce  
(1)
Lipniak  
(1)
Legionowo  
(1)
Grodzisk Mazowiecki  
(1)
Opole  
(1)
Wiązowna  
(1)
Środa Śląska  
(1)
Bobrowice  
(1)
Filipowice  
(1)
Marcinowice  
(1)
Wycinki Osowskie  
(1)
Złotniki  
(1)
Koluszki  
(1)
Zamość  
(1)
Ochodze  
(1)
Zawiercie  
(1)
Osiny Górne  
(1)
Świdnik  
(1)
Piaseczno  
(1)
Wróblik Szlachecki  
(1)
Toporzysko  
(1)
Kluczbork  
(1)
Piastów  
(1)
Dąbie  
(1)
Juszczyn  
(1)
Nowa Dęba  
(1)
Bielawy  
(1)
Inowłódz  
(1)
Marianów  
(1)
Rogozino  
(1)
Pogorzyce  
(1)
Kadłub  
(1)
Lubań  
(1)
Szczawnica  
(1)
Goleszów  
(1)
Motycz  
(1)
Ludwikowice Kłodzkie  
(1)
Ruda-Bugaj  
(1)
Szynwałd  
(1)
Piątek  
(1)
Łosice  
(1)
Elbląg  
(1)
Duchnice  
(1)
Skierniewice  
(1)
Karczew  
(1)
Osieczany  
(1)
Zabrzeg  
(1)
Jankowice  
(1)
Iłowa  
(1)
Kielce  
(1)
Parzeń  
(1)
Janów Lubelski  
(1)
Przeginia Duchowna  
(1)
Kotla  
(1)
Milwino  
(1)
Kobyłka  
(1)
Limanowa  
(1)
Grodków  
(1)
Krasnystaw  
(1)
Trojanów  
(1)