Szukasz

film w Pocztowe

1 ogłoszenie

Gołębie pocztowe z hodowli, doskonale wyszkolone i zdolne do szybkiego oraz precyzyjnego przesyłania wiadomości. Kupuj taniej na Allegro Lokalnie! Sprawdź też gołębie ozdobne

Ptasi wyczynowcy: gołębie pocztowe

Gołębie pocztowe od wieków były wykorzystywane do przenoszenia wiadomości na duże odległości. Wykorzystywali je marynarze, żołnierze, kupcy i politycy. Komunikacja za pośrednictwem zwitków papieru (lub różnego typu znaków i kodów) mocowanych do ptasich nóżek była szeroko wykorzystywana jeszcze w trakcie działań zbrojnych I wojny światowej. Rozwój nowoczesnych środków komunikacji sprawił, że gołębie pocztowe przestały przenosić informacje, ale ich niezwykłe umiejętności są wykorzystywane w czasie zawodów sportowych. Gołąb pocztowy, podobnie jak wiele innych ptaków, ma umiejętność powracania do miejsca, w którym się urodził. Można go wywieźć na odległość kilkuset, a niekiedy nawet znacznie ponad 1000 kilometrów, a mimo to wróci do swojego gołębnika. Prędkość przelotowa na krótkich dystansach zbliża się nawet do 100 km/h. W zawodach zwyciężają ptaki, które osiągają najlepsze czasy przelotu na wcześniej ustalonych dystansach. Główne nagrody liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych. Jednak wyhodowanie rekordzistów wymaga mnóstwa pracy i znacznych kwot zainwestowanych w budowę gołębników, zakupy karmy i witamin oraz gołębi o odpowiednich cechach i pochodzeniu.

Gołębie pocztowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ceny gołębi pocztowych mieszczą się w przedziale od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy za sztukę. Co decyduje o wartości gołębi pocztowych? Przy zakupie w internecie przede wszystkim pochodzenie. Najwyższe ceny osiągają ptaki, które są potomkami w linii prostej zwycięzców renomowanych zawodów. Wysoką wartość mają też gołębie pocztowe oferowane przez znanych, cenionych w środowisku hodowców. Kupując ptaki od osoby mającej na koncie wiele wygranych zawodów, możesz liczyć na to, że dostaniesz osobniki, które były nie tylko odpowiednio żywione, lecz także regularnie trenowane i zdrowe. Profesjonalni hodowcy potrafią radzić sobie z chorobami gołębi przez ograniczanie stresu, zachowanie zasad higieny w gołębniku oraz szczepienia ochronne. Istotnym kryterium jest ocena wizualna wybranych osobników. Doświadczeni hodowcy potrafią ocenić kondycję gołębia i jego temperament nawet na podstawie zdjęć. Szczególnie ważna jest analiza wyglądu oczu – można po nich poznać gołębia tzw. wybitnego, znaleźć objawy groźnych chorób lub potwierdzenie, że dany osobnik nadaje się do rozpłodu. Kluczowe znaczenie ma też wiek gołębia. Młode, jeszcze nieutytułowane ptaki, są dostępne w najatrakcyjniejszych cenach. Nabycie większej liczby młodych osobników może być dobrym początkiem własnej hodowli. Inny zalecany wariant polega na zakupie kilku par dorosłych ptaków z doskonałym rodowodem z przeznaczeniem do rozrodu. To droższy, lecz bardzo skuteczny sposób na wyhodowanie własnych championów.

Podobne wyszukiwania