Szukasz

dania w Ładowarki

1 ogłoszenie

Ładowarki - Maszyny budowlane na sprzedaż. Sprawdź też używane ładowarki na Allegro Lokalnie

Ładowarki kołowe do prac ziemnych

Odpowiedniej wielkości ładowarka to niezbędna maszyna budowlana. Jej podstawową funkcją jest przeładowywanie sypkiego urobku: ziemi, piasku, żwiru, kamieni, gruzu budowlanego. Doskonale sprawdza się przy przeładunku węgla, pasz czy nawozów. Jednorazowo może nabrać do łyżki nawet kilka metrów sześciennych ładunku, podnieść na wysokość od kilku do kilkunastu metrów, a następnie wysypać. Ładowarka kołowa jest bardzo użyteczna przy pracach ziemnych oraz niwelowaniu terenu. Pozwala szybko i sprawnie zbierać urobek, ładować go na wywrotki i wywozić. Dlatego ładowarki są powszechnie wykorzystywane na budowach, w tym szczególnie na dużych inwestycjach drogowych i kolejowych, przy kopaniu kanałów czy wykopów pod podziemne budowle. Pracują też w kopalniach odkrywkowych, w żwirowniach i kamieniołomach. Mają również zastosowania w rolnictwie.

Ładowarka kołowa – podstawowe zalety

Ładowarka kołowa ma dużą wydajność pracy i może pracować w trudnym terenie. Pneumatyczne opony umożliwiają łatwe przemieszczanie się po nierównych podłożach. Jest zdolna pokonywać wzniesienia i zjeżdżać z ładunkiem po pochyłościach. Ładowarka przydaje się także do przewożenia różnych ciężkich ładunków na niewielkie odległości. W pojemnej łyżce zmieścisz nie tylko materiały sypkie, lecz także większe kamienie, prefabrykaty betonowe, produkty w workach, bele materiału i pocięte na odpowiednią długość pnie drzew. Zastosowania ładowarek można znacznie rozszerzyć dzięki wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu, np. wideł, koszy, szufli czy chwytaków do bel i rur. Ważną zaletą ładowarek kołowych jest możliwość poruszania się po utwardzonych drogach bez uszkadzania ich nawierzchni. Dzięki temu mogą pracować nie tylko w terenie, lecz także na drogach publicznych, a nawet w centrach miast.

Ładowarka teleskopowa do podnoszenia ciężkich ładunków na duże wysokości

Jeżeli planujesz podnosić wielotonowe ładunki na wysokość nawet ponad 20 metrów, optymalnym wyborem jest ładowarka teleskopowa. To pojazd z teleskopowym masztem, do którego można zamontować widły, jak w sztaplarkach, chwytaki (do rur, bel, kłód drewna), haki, wyciągarki czy łyżki, jak w zwykłych ładowarkach. Ładowarka teleskopowa może też obsługiwać pługi śnieżne, kosiarki do trawy i wiele innych akcesoriów. Urządzenia teleskopowe są dostępne w dwóch podstawowych modelach: czołowym (sztywnym) i obrotowym. W pierwszym przypadku maszt (wysięgnik) znajduje się z prawej strony maszyny, czyli na prawo od kabiny operatora. Trwałe mocowanie pozwala uzyskać rekordowe udźwigi nawet powyżej 10 ton. Teleskopowe ramię porusza się tylko w płaszczyźnie pionowej. Aby zwrócić maszt w innym kierunku, konieczny jest obrót całej maszyny. Tego ograniczenia nie mają ładowarki obrotowe. Dysponują mniejszymi udźwigami, lecz rekompensują to zdecydowanie większymi zasięgami.

Podobne wyszukiwania