Szukasz

traktor ciągnik w Glebogryzarki

3 ogłoszenia

Glebogryzarki ogrodowe - ręczne, elektryczne, spalinowe. Sprawdź również używane glebogryzarki ogrodowe na Allegro Lokalnie

Glebogryzarka ogrodowa napowietrza ziemię i niszczy chwasty

Glebogryzarka ogrodowa to urządzenie, które służy do spulchniania, rozdrabniania i napowietrzania ziemi uprawnej. Zastępuje w wielu przypadkach przekopywanie podłoża szpadlem. Przy okazji pozwala na skuteczne odchwaszczanie. Jeżeli interesuje Cię maszyna wielofunkcyjna, zastanów się nad zakupem glebogryzarki, która jest przystosowana do rozsiewania nawozów, rozrzucania torfu, kompostu czy wapnowania. Glebogryzarka ogrodowa jest niezastąpiona przy wiosennym przekopywaniu podłoża przed siewem i nasadzeniami roślin. Pozwala bez większego wysiłku starannie spulchnić glebę. Przydaje się też pod koniec sezonu ogrodowego: przekopywanie i nawożenie przed zimą bardzo dobrze wpływa na strukturę gleby. Przy wyborze glebogryzarki zwróć uwagę na jej szerokość roboczą. Liczy się też głębokość, na którą sięgają noże. Oba wymienione parametry powinny być dobrze zestrojone z wydajnością silnika: moc powinna być tym większa, im większa jest szerokość i głębokość spulchniania gleby. Kluczowe znaczenie ma też typ jednostki napędowej – silnik elektryczny lub benzynowy.

Glebogryzarki z przednimi, środkowymi i tylnymi nożami

Glebogryzarka ogrodowa z nożami umieszczonymi z przodu jest wygodna w małych ogrodach. Sprawdza się na glebach lekkich, niezbyt mocno ubitych. Ustawione z przodu noże nie tylko rozdrabniają ziemię, lecz także są napędem maszyny. Glebogryzarki z zębami ustawionymi w środkowej części maszyny są łatwe w manewrowaniu. Praca staje się wygodniejsza, wymaga użycia mniejszej siły niż w przypadku glebogryzarek z zębami umieszczonymi z przodu. Do pracy w trudnym terenie, na glebach ciężkich i zachwaszczonych najlepsze efekty daje zastosowanie glebogryzarek z zębami umieszczonymi z tyłu (za kołami). Takie ustawienie zapewnia precyzyjną kontrolę głębokości pracy. Ze względu na dużą wagę glebogryzarki z tylnymi nożami mają własny napęd.

Spalinowa, elektryczna lub ręczna glebogryzarka ogrodowa

Do niewielkich rabatek i grządek wystarczy ręczna glebogryzarka ogrodowa. Kilka noży w kształcie gwiazdki i poziome ostrze podcinające doskonale sprawdzają się na dobrze uprawionej ziemi. Narzędzie jest wygodne przy pracy na wąskich zagonach i pomiędzy przeszkodami. Praca jest cicha, szybka i nie zagraża zniszczeniem upraw. Jeżeli chcesz zapewnić sobie większy komfort pracy, wybierz glebogryzarkę elektryczną. Nie wymaga ona wysiłku fizycznego i pracuje cicho. Wadą jest sposób zasilania, czyli kabel, który ciągnie się za maszyną. Od tej niedogodności wolne są glebogryzarki akumulatorowe lub spalinowe. Gdy masz większy areał upraw, optymalnym wyborem jest glebogryzarka spalinowa . Urządzenie hałasuje i emituje spaliny, lecz jest znacznie mocniejsze od glebogryzarek elektrycznych. Dzięki temu radzi sobie z ciężkimi glebami, spulchnia głęboko i ma znaczną szerokość roboczą.

Podobne wyszukiwania