Szukasz

płyt meblowych w Podnośniki do płyt

1 ogłoszenie

Podnośniki do płyt GK z łatwo regulowaną wysokością i solidną konstrukcją, to nieocenione narzędzie dla profesjonalistów. Zapewniają precyzyjne i bezpieczne podnoszenie płyt gipsowo-kartonowych podczas prac wykończeniowych. Kupuj w atrakcyjnych cenach na Allegro Lokalnie

Podnośniki do płyt gipsowo-kartonowych

Podnośnik do płyt GK przyspiesza i ułatwia montaż płyt gipsowo-kartonowych. To materiał powszechnie wykorzystywany do wyrównywania ścian i sufitów, do montażu sufitów podwieszanych, wznoszenia lekkich ścianek działowych i tworzenia różnego typu zabudów na stelażach z profili stalowych lub drewna. Operowanie płytami GK znacznie przyspiesza prace budowlane, głównie dzięki zminimalizowaniu udziału czasochłonnych technik mokrych. Najtrudniejszy jest montaż płyt na sufitach. Materiał jest relatywnie lekki (zazwyczaj waga jednej płyty 2600x1200x12 mm nie przekracza 30 kg), lecz podatny na deformacje i uszkodzenia. Podparta punktowo płyta może przełamać się lub ukruszyć, co pogarsza znacznie jej parametry i ogranicza możliwości wykorzystania. Aby bezpiecznie zamontować cały arkusz na suficie, potrzeba przynajmniej dwóch osób wyposażonych w podpory teleskopowe o regulowanej wysokości. Gdy brakuje wsporników, potrzeba trzech osób: dwie podtrzymują arkusz, a jedna zajmuje się wyłącznie montażem – przykręcaniem płyty GK do stelaża. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonać np. sufit podwieszany, możesz zdecydować się na cięcie płyt na mniejsze arkusze (co znacznie opóźnia pracę) lub zastosować podnośnik do płyt GK.

Podnośnik do płyt GK – kryteria wyboru

Podnośnik do płyt GK jest prostym w obsłudze urządzeniem ręcznym, które pozwala bezpiecznie unieść materiał na wysokość kilku metrów w pionie. Jego podstawą jest stojak złożony z masztu i szeroko rozstawionych nóżek. Na nim zainstalowany jest mechanizm unoszący (korba z przekładnią lub linką stalową), który odpowiada za ruch w górę i w dół ramowej podpory płyt GK. Przy zakupie podnośnika zwróć uwagę na stabilność konstrukcji: stojak i rama podtrzymująca płytę powinny być wykonane ze sztywnych profili (zazwyczaj stalowych), które nie chwieją się i nie uginają pod naciskiem podnoszonego materiału. Modele ocynkowane i malowane proszkowo gwarantują podwyższoną trwałość i odporność na korozję, co jest szczególnie ważne w warunkach budowlanych, w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Do ważnych zalet podnośnika należy solidny układ jezdny. Zwróć uwagę na kółka skrętne: czy są odpowiednio duże (aby umożliwić łatwe przemieszczanie podnośnika w warunkach budowlanych), czy mają hamulec. Sprawdź maksymalny udźwig podnośnika (minimum podwojona waga płyty GK) i wysokość podnoszenia (zazwyczaj w przedziale 2,5–4 m). Możesz ustawić podnośnik na platformie, lecz komfort pracy zapewnia urządzenie, które ma zasięg dopasowany do wysokości pomieszczenia. Prostsze modele podnośników są przeznaczone do transportu płyt tylko w pionie. Bardziej zaawansowane technicznie urządzenia mają dodatkowo możliwość zmiany kąta nachylenia unoszonego materiału. Dzięki temu ułatwiają montaż płyt GK nie tylko na sufitach, lecz także na różnego rodzaju skosach, a nawet na pionowych powierzchniach.

Podobne wyszukiwania