Formy do betonu

76 ogłoszeń

Formy do betonu to solidne i trwałe konstrukcje, które zapewniają precyzyjne i estetyczne odlewy. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantują łatwe użycie i długotrwałą funkcjonalność.

Ogłoszenia

Formy silikonowe do betonu architektonicznego

Formy do odciskania w betonie to elastyczne matryce silikonowe, które pozwalają nadawać różnorodny wygląd betonowym powierzchniom i płytom. W ofercie rynkowej znajdziesz dziesiątki wzorów, które pozwalają tworzyć betonowe imitacje nieregularnych kamieni, drewna, kostki brukowej, płyt chodnikowych i wielu innych form i faktur. Lekkie i elastyczne matryce są relatywnie tanie i łatwe w użyciu. Silikonowe formy do betonu umożliwiają przygotowanie nawierzchni oraz odlewanie płyt przeznaczonych do układania na gruncie lub montażu na elewacjach. Znajdują zastosowanie w zakładach prefabrykacji do produkcji masowej i bezpośrednio w warunkach budowlanych. Korzystając z gotowych form, samodzielnie przygotujesz płyty w odpowiedniej ilości. Nie musisz kupować płyt na zapas, bo w każdej chwili jesteś w stanie wykonać brakującą partię materiału.

Formy do odciskania w betonie i do odlewów

Forma do betonu może być matrycą, która służy do odciskania wzoru na świeżo utworzonych powierzchniach betonowych lub do wykonania odlewów. W pierwszym przypadku na plastyczną masę nakłada się silikonowe formy do odciskania w betonie. Po nałożeniu arkusza z fakturą starannie dociśnij go na całej powierzchni, a następnie zdejmij i pozostaw beton do związania. Po wstępnym stężeniu obrabianej powierzchni możesz dokonać drobnych korekt odcisku. Silikonowe formy do odlewów przypominają naczynia do wypieków. Po wypełnieniu zaprawą betonową pozostaw je do związania masy. Elastyczne tworzywo pozwala łatwo usunąć formę z gotowego odlewu. Jeżeli chcesz wzmocnić płytę, zastosuj zbrojenie np. z siatki podtynkowej lub drutu. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich proporcji cementu do kruszywa, aby powstał twardy i trwały beton. Po związaniu i dojrzeniu zaprawy nawierzchnie i płyty warto zabezpieczyć impregnatami lub farbami do betonu. Powłoki ochronne tworzą barierę, która powstrzymuje wnikanie wody i destrukcję betonu.

Popularna forma do betonu – deska imitująca prawdziwe drewno

Jedną z najpopularniejszych wzorów na rynku jest forma do betonu deska, czyli imitacja naturalnej faktury i słojów drewna. Możesz korzystać z modeli na jedną, dwie lub trzy deski o różnych proporcjach długości do szerokości. Aby uzyskać lepsze efekty estetyczne, użyj pigmentów, którymi zabarwisz płyty na naturalny kolor. Do tworzenia imitacji drewna służą też formy silikonowe odtwarzające kształt i fakturę pnia na przekroju poprzecznym. Owalne betonowe odlewy świetnie nadają się do wykładania ścieżek w ogrodach, do montażu na tarasach, a nawet na fasadach i ścianach wewnątrz budynków. Interesującą propozycją dla posiadaczy ogrodów są silikonowe formy do betonu, które naśladują drewniane słupki i niskie palisady. Doskonale nadają się do obramowywania rabat kwiatowych i trawnika, tworzenia skalniaków, murków i innych podziałów przestrzeni w ogrodzie.

Formy do betonu

Lublin  
(21)
Kraków  
(3)
Raszków  
(3)
Chruściele  
(3)
Wrocław  
(3)
Warszawa  
(2)
Siedliska  
(2)
Święta  
(2)
Brogowa  
(2)
Tarczyn  
(2)
Bydgoszcz  
(1)
Otyń  
(1)
Sochaczew  
(1)
Ciechocinek  
(1)
Siekierczyn  
(1)
Radlin  
(1)
Starkowa Huta  
(1)
Opole  
(1)
Poznań  
(1)
Przyszowice  
(1)
Izbica Kujawska  
(1)
Kunowice  
(1)
Międzyrzec Podlaski  
(1)
Murowana Goślina  
(1)
Domaniewice  
(1)
Szczaniec  
(1)
Rogóźno  
(1)
Katowice  
(1)
Nowy Targ  
(1)
Jaworzno  
(1)
Debrzno  
(1)
Kielce  
(1)
Tuchów  
(1)
Jurkowice  
(1)
Pabianice  
(1)
Domaszowice  
(1)
Wojkowice  
(1)
Łódź  
(1)
Warka  
(1)
Pluskowęsy  
(1)
Baranów Sandomierski  
(1)
Nowy Sącz  
(1)