Szukasz

peugeot w Najazdy

1 ogłoszenie

Najazdy samochodowe - wyposażenie warsztatu kupuj w atrakcyjnych cenach na Allegro Lokalnie

Najazdy samochodowe – rodzaje i zastosowania

Najazdy samochodowe to ekonomiczna alternatywa dla kanałów naprawczych i podnośników warsztatowych (kolumnowych lub nożycowych). Pozwalają w miarę wygodnie i bezpiecznie dostać się pod samochód, aby naprawić silnik lub zawieszenie. Odpowiednio mocna konstrukcja utrzyma nie tylko samochody osobowe, lecz także busy, małe auta ciężarowe czy sprzęt budowlany. Specyficzną odmianą najazdów są metalowe bieżnie, które umożliwiają wprowadzenie różnych pojazdów na lawetę, do przestrzeni ładunkowej czy na rampę. Zastępują w wielu sytuacjach dźwigi i wózki widłowe. Są niezastąpione przy transporcie lekkich maszyn budowlanych, np. minikoparek, dużych kosiarek (traktorków ogrodowych). W ofercie rynkowej znajdziesz masywne najazdy samochodowe wykonane z profili stalowych oraz znacznie lżejsze bieżnie z blach i profili aluminiowych. Dostępne są modele jednoczęściowe i składane. Bez problemu dobierzesz długość najazdu i wysokość rampy. Warto wybrać najazdy z gumowymi nakładkami, które ograniczają ryzyko poślizgu w czasie wjeżdżania i zjeżdżania.

Istotne cechy najazdów samochodowych

Najazdy samochodowe muszą mieć dużą nośność i taką konstrukcję, która zapewnia pełną stabilność obsługiwanym pojazdom. Zwróć uwagę na jakość użytego materiału (grubość profili stalowych lub aluminiowych), staranność wykonania spawów oraz rodzaj zabezpieczania antykorozyjnego (malowanie tradycyjne lub proszkowe). Szczególnie solidne muszą być konstrukcje przeznaczone dla busów lub półciężarówek. Przed zakupem oceń kąt najazdu. Najbardziej uniwersalne będzie łagodne nachylenie: nadaje się zarówno do samochodów terenowych, jak i aut sportowych o bardzo niskim zawieszeniu. Ważną cechą jest też szerokość bieżni, którą dopasuj do maksymalnej szerokości opon w obsługiwanych autach. Ma to szczególne znaczenie przy pojazdach terenowych i maszynach budowlanych.

Zasady bezpieczeństwa przy stosowaniu najazdów samochodowych

Najazdy samochodowe są użyteczne i wygodne pod warunkiem, że zachowasz zasady bezpieczeństwa. Najpierw dobierz odpowiednie najazdy do masy pojazdu. Rampy powinny wytrzymać obciążenie znacznie większe od wagi samochodu. Im większy zapas, tym lepiej. Dzięki temu konstrukcja wytrzyma obciążenia dynamiczne, które powstają w czasie wjeżdżania i zjeżdżania z rampy. Najazdy powinny być ustawione na równej, utwardzonej nawierzchni i zabezpieczone przed przesuwaniem się. Zachowaj równoległe ustawienie i dopasuj odległość między najazdami do rozstawu osi pojazdu. Nie zapomnij o wypoziomowaniu rampy przy użyciu długiej listwy (np. aluminiowej łaty budowlanej) i poziomicy. Następnie wjedź na rampę – wolno i ze stałą prędkością. Zapewnij sobie pomoc drugiej osoby, która poprowadzi Cię w trakcie wjeżdżania i założy klocki zabezpieczające przed stoczeniem się pojazdu z rampy.

Podobne wyszukiwania