Szafy metalowe i socjalne

1 ogłoszenie

Solidne szafy i szafki metalowe, gwarantujące nie tylko trwałość, ale również funkcjonalność w przechowywaniu. Stanowią nieoceniony element każdego pomieszczenia, idealny sposób na utrzymanie porządku i zorganizowanego otoczenia.

Szafy i szafki metalowe – zastosowania

Szafka metalowa wyróżnia się trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Ponadto umożliwia zainstalowanie solidnych zabezpieczeń przed włamaniem. Wymienione właściwości sprawiają, że różnej wielkości szafy i szafki z metalu znajdują wiele zastosowań w przemyśle, sektorze usługowym, biurach i archiwach, bibliotekach, placówkach edukacyjnych i obiektach sportowych. Metalowe szafy można wykorzystać zarówno do przechowywania cennych (chronionych tajemnicą) dokumentów, jak i drogich materiałów, narzędzi i specjalistycznego sprzętu. Nadają się też do przechowywania ubrań i przedmiotów osobistych, butów czy bagażu podręcznego. Są stałym wyposażeniem szatni w zakładach produkcyjnych, szkołach, obiektach sportowych, przechowalniach bagażu na dworcach kolejowych i lotniskach. Szafy metalowe znajdują liczne zastosowania w magazynach jako miejsca składowania środków czystości, chemikaliów, materiałów eksploatacyjnych i higienicznych. Doskonale sprawdzają się przy przechowywaniu substancji i przedmiotów niebezpiecznych, które należy chronić przed dostępem niepowołanych osób, a także dzieci i zwierząt. Bardzo popularnym zastosowaniem metalowych szaf jest ochrona ważnych instalacji budynkowych. Umieszcza się w nich przełączniki, bezpieczniki, rozdzielnie elektryczne i telekomunikacyjne. Ponadto chronią zawory gazowe i wodne oraz sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe.

Wymiary szafki BHP określa prawo

Szafka metalowa BHP powinna spełniać warunki określone w normie PN-75M-78711. Podstawą są właściwe wymiary, czyli 180 cm wysokości, 40 cm szerokości i 48 cm głębokości. Ponadto w szafce powinien znajdować się drążek poprzeczny, który umożliwia przechowywanie ubrań na wieszakach. Dodatkowo na środku ścian należy trwale zamocować na stałe wieszadła. Szafka musi mieć przynajmniej jedną półkę, najlepiej górną. To miejsce na nakrycie głowy i drobne przedmioty osobiste, które nie są wyposażone w zawieszki. Bardzo funkcjonalna jest też dodatkowa półka na dole szafki: to wygodne miejsce na plecak lub torbę i wydzielona przestrzeń do higienicznego przechowywania obuwia. Każda szafka metalowa BHP musi być wyposażona w pionową przegrodę, która dzieli dostępna przestrzeń na dwie połowy. Nie jest to wyłącznie element konstrukcyjny, wzmacniający stabilność szafki. Pionowa przegroda ma za zadanie oddzielić obuwie i ubrania robocze (uniformy, odzież ochronną, sportową lub umundurowanie) od ubrań cywilnych. Ma to szczególne znaczenie w zakładach produkcyjnych i naprawczych, przy hodowli zwierząt czy na budowach, gdzie odzież robocza jest silnie zanieczyszczona. Odseparowanie jej od ubrań cywilnych pozwala utrzymać wysokie standardy higieniczne. Pracodawca ma obowiązek zapewnić szafki BHP, jeżeli charakter wykonywanych obowiązków wymaga od personelu zmiany odzieży przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy.

Podobne wyszukiwania