Szukasz

rowery używane 28 cali w Trekkingowe

2 ogłoszenia

Rowery Trekkingowe na sprzedaż. Sprawdź ofertę używanych rowerów trekkingowych na Allegro Lokalnie

Idealny na długie trasy w terenie – rower trekkingowy

Rower trekkingowy to typ jednośladu, który powstał z myślą o uprawianiu turystyki. Jego konstrukcja nośna i wyposażenie są przygotowane do tego, żeby pokonywać kilkudziesięciokilometrowe trasy dzienne z ładunkiem o wadze od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Pojazd do zaawansowanej turystyki rowerowej powinien mieć mocną, lecz lekką ramę z aluminium. Wyróżnia go stosunkowo wysoko ustawiona kierownica. Dzięki niej możesz zająć wygodną pozycję w czasie długich tras. Ma także wiele przekładni – za sprawą tego bez nadmiernego wysiłku poradzisz sobie w trudnym terenie, na stromych wzniesieniach i długich zjazdach.

Miejski rower trekkingowy

Osprzęt roweru trekkingowego musi łączyć wysoką jakość z możliwie najmniejszą wagą. Zalecany rozmiar opon powinien mieścić się w przedziale 35–47 mm szerokości. Szersze przydadzą się w sytuacji, gdy rower będzie bardzo mocno obciążony oraz gdy poruszasz się po kamienistych, żwirowych i wyboistych drogach. Jeżeli częściej jeździsz po drogach utwardzonych, wybierz węższe gumy. Stawiają one mniejszy opór i pozwalają uzyskać większą prędkość. Dobrze wyposażony rower trekkingowy nadaje się nie tylko do klasycznej turystyki w terenie, lecz także do długich tras na obszarach zurbanizowanych. Lekki pojazd z dobrymi hamulcami, mnóstwem biegów i pojemnymi sakwami jest idealny na długie dojazdy do pracy, do szkoły, na zakupy czy do klubu fitness. Na rowerze trekkingowym możesz zachować wygodną, wyprostowaną pozycję. Dzięki temu nie musisz zmieniać ubrania na czas dojazdu. Sportowy garnitur czy garsonka to stroje, które nie są niczym nadzwyczajnym u miejskich rowerzystów korzystających z rowerów trekkingowych.

Rower trekkingowy damski i męski – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rower trekkingowy damski rozpoznasz po niskim ustawieniu ramy, która ułatwia wsiadanie i schodzenie z siodełka. Z kolei rower trekkingowy męski ma zazwyczaj znacznie wyższy przekrok. Poziomy profil, który biegnie od pionowej rury pod kierownicą do rury wspierającej siodełko, jest umieszczony relatywnie wysoko. Wsiadanie na rower często wymaga przełożenia nogi nad siodełkiem. Rower trekkingowy męski możesz poznać także po szerszej kierownicy i stosunkowo wąskim i długim siodle. W rowerach damskich kierownica jest węższa, a siodełko krótsze, ale za to szersze. Opisane różnice w budowie rowerów trekkingowych nie wpływają na ich walory użytkowe. Podział na rowery trekkingowe męskie i damskie jest umowny. Najważniejsze jest to, aby dobrać typ ramy i wymiary roweru do potrzeb konkretnego użytkownika – do jego wzrostu, poziomu wysportowania i stylu jazdy. Rower trekkingowy jest przeznaczony na długie trasy. Dlatego najważniejszym kryterium wyboru powinien być rodzaj eksploatacji.

Podobne wyszukiwania